ANASAYFA ÇALIŞMALAR REFERANSLAR HAKKIMIZDA BLOG
Düşüncelerinizi bizimle paylaşın...
BİZE ULAŞIN

HABERCİ

Haberci, yayınlanmaya başladığı 1995 gününden bu yana yüz binlerce kilometre yol kat etmiş, gidilmesi en zor coğrafyalara ulaşarak yapılması en güç röportajları gerçekleştirmiş ve yerküremizde yaşananları renkli cama taşımış bir belgesel programıdır. Türkiye’de yayınlanmaya başladığında konsepti itibariyle dünya televizyonlarında benzeri bulunmayan Haberci programı, uzun yıllar reyting ölçümlerinde iyi sonuçlar almış, izleyicilerin aklında özgün ve cesur bir program olmakla birlikte bir marka olarak da yer etmiştir.

ATV, NTV, SHOW TV, SKY TURK, TRT 1, TRT TÜRK kanallarında yayınlanmış olan program, yalnızca dünyanın uzak coğrafyalarını değil, Türkiye’nin de akıllardan uzak kalmış bölgelerini işlemiştir.

Haberci, köklü ve sürekli kendini yenileyen bu birikimi ile 3000 saatlik video ve 1 milyon karelik fotoğraf arşivine sahip bir şirket olarak bugün dijital ortamda sakladığı materyallerini dünya çapındaki yapım ve reklam şirketlerine temin etmektedir. Yurt içinde ve dışında belgesel film, etkinlik, organizasyon projelerine imza atan Haberci, belgesel ve reklam filmleri prodüksiyonunun yanı sıra kurumsal danışmanlık hizmeti de sunmakta.


FAALİYET ALANLARI

 • Çekim, kurgu, montaj, yönetmenlik ve DVD teslim süreçleriyle birlikte belgesel film yönetimi
 • Bir konu hakkında ekip çalışmasıyla yapılacak alan ve kaynak taramasından elde edilen verilerin istenilen formatta hazırlanması
 • Kurumsal tanıtımlar için talep edilen broşür, kitap, DVD gibi reklam ve tanıtım hizmetlerinin gerçekleştirilmesi
 • Haber ve reklam fotoğraflarının çekilmesi
 • Kurumsal ve içeriğe bağlı web sitelerinin proje tasarımı ve uygulaması, dijital arşiv aktarım ve bakım sistemlerinin kurulması, içerik yönetimi gibi bilişim hizmetleri
 • Ülke, şehir ve semtlerin turizm tanıtımları
 • Dünyanın tüm ülkelerine dair görsel kaynakların, istenilen temalara göre temin edilmesi
 • Özel/kamu kurum ve kuruluşlarında, belirlenen konular üzerinde sunum, motivasyon seminerleri, keynote speech gibi etkinliklere konuşmacı olarak katılmak

ÇALISMA PRENSİPLERİ

 • Haberci, görev ve sorumluluklarının bilincinde genç bir ekipten oluşur. Ekip, proje hazırlanmasından bitimine kadar sorumluluğundaki tüm süreçleri yönetir, geliştirir ve kontrol eder
 • Haberci’nin çalışma süreci, karşılıklı iletişimin öneminin farkındadır. Stratejisi; kişi, kurum veya kuruluşların istek ve beklentileri doğrultusunda, yapılmamış olanı yapmak üzerine kuruludur.
 • Yapılmayanı yapma kabiliyeti ve kendisiyle ettiği rekabet, Haberci’yi farklı kılar. Nitekim bu, Haberci’nin 20 yıl önce tasarlanan logosuna da yansıtılmıştır.
 • Hedefi, projelerinde ve işlerinde evrensel kaliteyi yakalamak; her şeyi bilen değil, bilenleri bulan ve buluşturan olmaktır. Çalışmalarında, gerek ülkemizde gerek dünyamızda en saygın, bilgili, güvenilir kişi ve kurumlarla iş birliği yapar.
 • Bugün Haberci arşivine dünyanın gelişmiş ülkelerinden gelen talepleri görerek, işlerinin kalitesini artırmak için güncelleşmenin önemini bilir ve gerekli adımları atar.
 • Yaratıcılık, Haberci’nin projelerinde önemli bir parçadır.
 • Etkinliklerden belgesel filmlere kadar tüm işlerinde en son teknoloji ürünlerini, konusunda uzman ekip üyeleri kullanır. Teknolojik yenilikleri takip ederek ortak projeleri küresel anlamda zaman ve mekan sorunu yaşamadan gerçekleştirebilir.
 • Projelerini gerçekleştirmekle kalmaz, yazılı ve görsel medyadaki haber ve paylaşımlarla birçok koldan destekler.

GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ PROJELERDEN ÖRNEKLER


Coşkun Aral’ın filmografisi dışında, içinde bulunduğu, bizzat ekibiyle birlikte yürüttüğü projelere şu örnekleri verebiliriz:

 • Yeni projeler hazırlamak ve kurum/kuruluşların desteğiyle projeleri gerçekleştirmek (İlk Avrupalılar, belgesel film projesi.)
 • Özel/kamu kurum ve kuruluşlarının tanıtım filmlerinin prodüksiyonunu yapmak (Yapı ve Kredi Bankası için Hava-Su-Toprak tanıtım filmi ve hediyesi)
 • Ülke, il, ilçe ve beldelerin tanıtımını yapmak (16-23 Mayıs 2008 tarihlerinde Slovak Turizm Ofisi’nin talebi üzerine Slovakya’yı tanıtıcı belgesel film, kitap ve broşür hazırlanması; 2006’da Bodrum Kaymakamlığı’nın talebi üzerine Bodrum’u anlatan dört bölümlük belgesel dizisinin hazırlanması v.b.)
 • Özel/kamu kurum ve kuruluşlarına etkinlikler, sunumlar hazırlamak, motivasyon konuşmaları düzenlemek (Kasım-2008’de Orman Bakanlığı üst düzey personeliyle foto-trekking, Ekim-2008’de Antalya Tıp Sempozyumu’nda konuşmacılık v.b.)
 • Özel günlerde etkinlikler organize etmek (Madonnari etkinliği; Mayıs-2006’da Kadıköy Belediyesi sponsorluğunda Caddebostan Sahili’nde; Haziran-2006’da Düzce Belediyesi sponsorluğunda Kafkasör Şenlikleri’nde; Eylül-2006’da Aliağa Belediyesi sponsorluğunda Dünya Barış Günü’nde gerçekleştirildi.)
 • Kapalı gruplarla istek çerçevesinde yurtiçi ve yurtdışına turistik seyahatler düzenlemek
 • Medya ve bilişim sektörlerine yazılı ve görsel içerik sağlamak


 

 **

Haberci Sosyal Medya Kanalları

Güncel gelişmeler, paylaşımlar ve iletişim için Haberci sosyal medya kanallarını takip edebilirsiniz.

Haberci Facebook
Haberci Twitter
Haberci Vimeo
Haberci Flickr

İletişim için: betul@haberci.com

Referanslar

abbvie abdiibrahim adwise aris ariston astrazeneca
atadc aygaz Bakut balparmak bluecjip boehringer
Braas braun Chivas Brothers çatı darğşşafaka digiturk
dogakoleji ekoiq emir empati enka eventmania
fatihuniversitesi gaziantepticaret grup7 gsk referans gulfair hrdergi
indeks indesit istanbulmodern istanbulticaret kalder kale
kites klm lilly maltepe medikon medos
mercedes michelin Mirador miradormini mpr msd
narajans nikon nobel novartis ogi Özdilek
philipmorris Reckitt_Benckiser_logo sanovel sansetreferans santafarma siemens
sls sony speakeragency tbd tcbodrum tcçevre
tcgaziantep tcistanbul tc tculaştırma teblogo tev
thy tılsım trt turizmce undp VakıfBank
WD_Absolutely world xoxo the mag yiğitakü zurichsigorta